neděle 2. listopadu 2014

Pomerančovo brusinkové sušenky - recept

Dneska jsem vyzkoušela nový recept na sušenky, podle ingrediencí to vypadalo na luxusní výsledek, ale trochu jsem se bála, zda to zvládnu. Recept pochází z časopisu Pečené dobroty. Pekla jsem i proto, že jsem potřebovala vyzkoušet nového robota a čekala jsem hosty.

pomerančovo brusinkové sušenkyObčas si nějaké ingredience nahrazuji dostupnějšími, nebo je vynechávám. Tentokrát jsem vše udělala poctivě podle receptu a sušenky jsou vynikající. Voní po pomeranči a citrónu a připomíná mi to lehce vánoční atmosféru. Takže si myslím, že je na ně teď ideální čas.

Recept:
125 g hladké mouky
1/4 prášku do pečiva
3/4 lžičky jedlé sody
3/4 lžičky soli
150 g másla
75 g třtinového cukru
5 lžic cukru krystal
1 vanilkový cukr
kůra z 1 pomeranče
kůra z 1 citrónu
1 lžička citronové šťávy
2 vejce
75 g ovesných vloček
65 g nasekaných vlašských ořechů
100 g sušených brusinek 

Brusinky je potřeba dopředu namočit do pomerančové šťávy. Prosejte mouku, sodu a sůl do mísy. Zvlášť smíchejte máslo, cukry, pomerančovou a citronovou kůru a šťávu a pomalu vešlehejte vejce. Přimíchávejte směs s moukou a nakonec přidejte ovesné vločky, ořechy a brusinky. Těsto bude lepivé a nadýchané. Na pečící papír dávejte pomocí lžičky kuličky těsta. V troubě se těsto samo rozplácne. Pečeme asi 11 - 13 minut.Přeji dobrou chuť :-)2 komentáře:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...