neděle 11. září 2016

Střípky z víkendu

Konec víkendu mi připomíná, co jsem všechno plánovala stihnout a nestihla. Třeba to také tak máte. Na víkend se těším, že si odpočinu, načerpám sílu a ve výsledku mě spíše vycucne. Ale přesto jsem něco málo také stihla.
Objevila jsem u nás krásný obchůdek s výtvarnými potřebami, kde prodávají i látky, nitě a vše potřebné pro šití. Moc mě nadchla jednoduchá bílá látka s decentními ornamenty v šedé a modré barvě. Koupila jsem si jen kousek na zkoušku, původně jsem plánovala ušít obal na papírové kapesníčky, ale nakonec z toho je polštář. Přemýšlím o ušití závěsů, protože se prostě tohohle vzoru nemůžu nabažit.
Také jsem si koupila pár krásných kousků úpletu Wendy. Potřebuju pro syna ušít nějaká trička a pyžamo do školky.


 Zkusila jsem ušít boxerky podle střihu od Budilky, kde je i fotonávod. Vyšly mi moc pěkně, jen příště udělám delší sed, jsou to takové bokovky. Ale mám radost, že jsem zase vyzkoušela něco nového.


Zvládla jsem i pyžamo, ale nějak jsem nevychytala výstřih, který je zbytečně velký. Potřebuju někde sehnat pořádný střih na tričko. Kalhoty jsem šila podle legínků z burdy a je to ideální pro našeho hubeňoura.A taky něco z naší podzimní zahrádky. Letos jsem poprvé měla mrkev a petržel. Řepu jsem vytrhávala postupně, tak už mi zbyly jen dvě. Všechno už je zpracováno v mrazáku. Teď se těším na šípky, které určitě nějak využiju a schovám na zimu.


Ale jo, něco jsem přece jen stihla. Byl to horký a vyčerpávající víkend a u šicího stroje je to opravdu náročné, ale alespoň je za mnou něco vidět.
Tak vzhůru do nového pracovního týdne.
Lorein

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...